Navštivte mě i na novém místě.

Tonner dolls

Panenky od Roberta Tonnera jsem objevila poměrně nedávno, ale hned mi bylo jasné, že bez nich nemohu žít (alespoň do výše výplaty:) ).

Proč jsou vlastně panenky od Roberta Tonnera tak žádané po celém světě a v čem se odlišují od našich starých známých kamarádek Barbie? Odpověď na první otázku zavání těžkou filozofií, takže si ji hledejte pěkně sami;), ale s druhou vám mohu pomoci.

Firma Tonner vyrábí mnoho druhů panenek – od těch, které vypadají jako malé děti, až po ty, které vypadají jako vznešené dámy, modelky nebo filmoví hrdinové. Já jsem si své hvězdy našla mezi panenkami měřícími 16" (41 cm). Kromě nich můžete najít i menší 10" (Tiny Kitty) nebo 22" obryně (American Model). Všechny zmíněné by měly vypadat jako dospělé mladé ženy, což samozřejmě musíme brát s určitou rezervou, protože ač jsou výrazně anatomičtější než Barbie, k realitě přece jen sem tam něco chybí a jinde přebývá;). Aby naše dámy nebyly tak osamělé, můžete jim pořídit i mladší, 12" měřící sestry z řady Marley Wentworth, nebo 17" fešáka.

16" dámy jsou vyrobené z vinylu a seženete je v nejrůznějších barevných i tvarových mutacích. Černošky, Asiatky, sympaťačky se zelenou pletí, plavovlásky, modrovlásky;), zrzky, kudrnaté, krátkovlasé, dlouhovlasé, standardně tvarované, štíhlejší s menším poprsím, silnější, oblečené v nákladné róbě nebo jen v prádle či plavkách... Každý si může vybrat podle svého vkusu.

Pokud vás tyto panenky taky zaujaly a nevíte si rady s tím, kde je pořídit za slušné ceny, klidně mi napište, ráda vám poradím

Jestli máte náladu, seznamte se s dámami, které u mě bydlí. Původně jsem měla v úmyslu postupně zveřejňovat i návody na oblečení, které jim budu tvořit, ale můj volný čas není bohužel nafukovací. Raději ho budu trávit pletením, než opisováním návodů. Děkuju za pochopení.

starorůžový svetřík pro Tonnerku starorůžový svetřík modrý rolák a čepice pro Tonnerku modrý rolák a čepice růžový svetřík pro Tonnerku růžový svetřík
zelené šaty pro Tonnerku zelené šaty bílý kostým pro Tonnerku bílý kostým pruhovaná vesta s kapucí vesta s kapucí
vínová vesta pro Tonnerku delší vesta růžový copánkový svetr copánkový svetr modré šaty s copánkem šaty s copánkem
melírovaný propínací svetr propínací svetr topy s krajkovým vzorem topy s krajkovým vzorem
růžový kabátek růžový kabátek lemovaný ,,kožešinkou" modrý svetřík modrý svetřík s krajkovým vzorem svetr s jeleny fialový rolák s jeleny
bílý top a smetanové manšestráky bílý top a manšestráky žlutý rolák a modré džíny žlutý rolák a džíny top s fialovým vzorem pulovr ala Čtvrtníček:)

zpět